Neuspjeh u trećem kolu: Džumhur eliminiran od Rubleva

EPA / Damir Džumhur
Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur u trećem kolu US Opena igrao je protiv Rusa Andreja Rubleva, te izgubio 3:1 u setovima.

U prvom setu, Rublev je pokazao više koncentracije te je ovaj set riješio u svoju korist rezultatom 6:4, nakon što je uz dosta sreće uspio zadržati servis u desetom gemu. Inače, oba tenisera na početku meča su imala dosta problema sa servisom, a na kraju je za nijansu bio bolji Rus.

DŽ-R_0-1_1set by watch-it-now

Džumhur je servirao na početku drugog seta prvi te poveo sa 1:0, te se igrao gem za gem do rezultata 2:2.

Nakon što je na svoj servis, Džumhur poveo sa 3:2, u sljedećem gemu uspjeva napraviti brejk te povesti sa 4:2.

Međutim, nakon toga Rus pravi dva brejka i dobiva i drugi set sa 6:4.

DŽ-R_0-2 by watch-it-now

Rus je na startu trećeg seta oduzeo servis našem teniseru, te zadržao svoj servis i poveo s 2:0.

U sljedećem gemu, Džumhur je na svoj servis smanjio na 2:1, a nakon toga pravi brejk i poravnava rezultat na 2:2, te zadržava svoj servis i ponovo pravi brejk za vodstvo od 4:2.

Nakon ovaga, Rus je zaigrao bolje te pravi brejk koji potvrđuje na svoju servu i poravnava rezultat na 4:4.

Potom oba igrača osvajaju gemove na svoj servis za rezultat 5:5.

Džumhur je zatim servirao te poveo sa 6:5, da bi u sljedećem gemu napravio brejk i dobio treći set sa 7:5.

DŽ-R_1-2_3set by watch-it-now

Džumhur je poveo na početku četvrtog seta da bi Rublev izjednačio na 1:1, a onda oduzeo servis našem teniseru i ponovo potvrdio brejk na svoj servis za rezultat 3:1.

Naš najbolji teniser se vraća u meč nakon što je zadržao servis za 3:2, a onda oduzeo serivs Rusu za 3:3, te poveo sa 4:3 na svoj servis.

Rus je zadržao serivs, te poravnao na 4:4, a onda pravi brejk za vodstvo od 5:4.

U zadnjem gemu, Rublev je servirao za pobjedu i dobio četvrti set rezultatom 6:4 za konačnih 3:1 u setovima, te zaustavio našeg Džumhura u trećem kolu zadnjeg Grand slam turnira ove godine.