Rafael Nadal predao Marinu Čiliću u četvrtfinalu Australian Opena

Najbolji teniser svijeta Rafael Nadal predao je meč Hrvatu Marinu Čiliću u petom setu četvrtfinala Australian Opena pri rezultatu 2:0 u odlučujućem setu.

Prvi set pripao je Nadalu. Španac je napravio break u osmom gemu i poveo s 5:3. Uspio je sačuvati svoj servis gem i za 54 minute igre prvi set riješio je u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu bolji je Čilić. Prvi break u drugom setu napravio je Nadal i poveo je s 3:2. Ipak već u narednom gemu Čilić je uzvratio, a potom u osmom uspio napraviti novi break i sa četiri uzastopna osvojena gema izjednačiti rezultat na 1:1.

U trećem setu igrao se tie-break, a uspješniji je na kraju bio Španac sa 7:5. Čilić je u četvrtom setu napravio dva breaka, vidjelo se da Nadal ima problema s povredom, a četvrti set pripao je Hrvatu rezultatom 6:2.

U petom nakon novog breaka Čilića vidno povrijeđeni Nadal odlučio je predati meč.

Čilić će u polufinalu igrati protiv Kyle Edmunda.