Novak Đoković slavio pobjedu na US Openu nakon dvije godine

1

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo US Opena, nakon dominantne pobjede nad francuzom Alexandrom Mullerom.

Đoković je bio bolji u sva tri seta, ostvarivši rezultat 6:0, 6:2, 6:3, nakon 96 minuta igre.

Ovim trijumfom Đoković se vratio na prvo mjesto ATP liste.

Vladika Grigorije: Prečesto su naše svađe, srpske i bošnjačke, bivale za tuđi račun

Prvi set je trajao samo 23 minute. Đoković je uzeo tri brejka, a Francuz je ostao bez ijednog osvojenog gema u prvom setu.

Đoković je poveo 2:0 na početku drugog seta, da bi Muller konačno uzeo prvi gem.

Damir Džumhur poražen u prvom kolu kvalifikacija za US Open

U trećem setu je konačno viđena kakva-takva borba. Muller je servirao sjajno i bez izgubljenog poena su prošla prva tri njegova gema.

Nakon toga je Đoković briljirao.

Osvojio je četiri gema u nizu, od toga dva na servisu rivala, i majstorski rezervisao mjesto u drugom kolu US opena.

Za dva dana Đoković će igrati duel protiv Bernabea Zapate Mirallesa, Španjolca sa kojim se do sada nije susreo.