Novak Đoković režirao dramu u kojoj je ponovo izašao kao pobjednik

Novak Đoković je stigao do četvrtinala Australian opena. Najbolji teniser svijeta u meču osmine finala savladao je Rusa Daniila Medvedeva sa 3:1 (6:4, 6:7, 6:2, 6:3).

Iako rezultat govori da je sve bilo rutinski, tako na terenu nije se dešavalo. Đoković je prvi set dobio sa 6:4, ali je u drugom popustio što  je iskoristio Rus i u tie-breaku stigao do 1:1 u setovima.

To kao da je naljutilo srbijanskog tenisera, pa je u preostala dva seta ubacio u petu brzinu i Medvedevu dozvolio da uzme tek pet gemova za častan oproštaj sa tuirnira u Melbourneu.

Đokoviću će ovo biti deseto četvrtfinale na Australian Openu. Protivnik će me biti Japanac Kei Nishikori, koji je u nešto ranije u triler-meču savladao Pabla Carreno-Busta sa 3:2 (6:7, 4:6, 7:6, 6:4, 7:6).