Nadal se plasirao u polufinale US Opena, gdje ga čeka Italijan Berrettini

Rafael Nadal plasirao se u polufinale US Opena pobjedom protiv Argentinca Diega Schwartzmana u tri seta.

Španjolski teniser se nakon dva sata i 48 minuta velike borbe plasirao među četiri najbolja igrača u New Yorku sa 6:4, 7:5, 6:2.

Schwartzman je pružio veliki otpor. U prva dva seta se vraćao nakon dva breaka, ali je nakon toga padao u odlučujućim momentima.

U trećem setu, Nadal je rutinski savladao Argentinca sa 6:2 i plasirao se u polufinale, gdje ga čeka sjajni Italijan Matteo Berrettini, koji je u maratonskom dvoboju savladao Gaela Monfilsa sa 3:2 u setovima (3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6).

Berrettini je u trećem setu imao nekoliko meč lopti, ali je uspio realizirati tek četvrtu u odlučujućem tie-breaku. Jednu čak i na svoj servis pri rezultatu 5:3.

U drugom polufinalu US Opena sastaju Grigor Dimitrov i Danil Medvedev.