Džumhuru pripao bh. derbi protiv Fatića: Poznato ko ga čeka u četvrtfinalu turnira u Zagrebu

0

Challenger u Zagrebu donio je susret dva bosanskohercegovačka tenisera u osmini finala. Damir Džumhur i Nerman Fatić su odmjerili snage, a pobjedu je slavio Džumhur rezultatom 2:1.

Džumhur je do osmine finala stigao nakon pobjede nad 324. teniserom iz Španije, Davidom Jorda Sanchisom rezultatom 2:1.

Istim rezultatom Džumhur je savladao i Fatića koji se trenutno nalazi na 220. mjestu ATP liste.

Elvir Osmanović osuđen na 15 godina zatvora zbog ubistva u Lukavcu

Prvi set koji je trajao 37 minuta Džumhur je riješio u svoju korist rezultatom 6:2, a u drugom setu koji je trajao 49 minuta, Fatić je poravnao na 1:1 u setovima rezultatom 4:6. Treći set je bio i najduži na meču, trajao je gotovo sat vremena, a uspješniji je bio Džumhur i sa 6:4 slavio te došao do ukupne pobjede od 2:1.

U narednoj fazi, Džumhur će igrati protiv sedmog nosioca i trenutno 193. tenisera svijeta, Nicka Hardta.