Damir Džumhur ispao iz kvalifikacija Roland Garrosa

2

Damir Džumhur je izgubio meč protiv Henrija Squirea, 1:2 u setovima (6:2; 3:6; 4:6) i tim porazom je ispao iz prvog kola kvalifikacija Roland Garrosa.

Kvalifikacije za drugog grand slama su počele odlično za tenisera.

Bh. teniser je u prvih 30 minuta postigao prednost u setovima u iznosu od 1:0.

Pariz 2024 | Mesud Pezer i Larisa Cerić nosili zastavu Bosne i Hercegovine na otvaranju Olimpijade

Drugi set je potrajao 20 minuta duže od drugog, gdje je teniser isto imao prednost od 3:1, ali bh. predstavnik nije održao tu prednost i može se reći da je sve prokockao. Nijemac je vezao pet gemova i izjednačio.

Treći set je u jednom trenutku bio isti kao drugi, samo što je sada bilo obrnuto, Squire je bio u prednosti 3:1 i to je Džumhur uspio da sustigne, ali nije uspio da pobijedi Nijemca. Nijemac je ovom pobjedom osigurao plasman u polufinale kvalifikacija. Tamo će igrati sa francuskim teniserom Hugo Grenier koji je isto ovo osigurao pobjedom nad američkim teniserom Tristanom Boyerom.