Đoković nevjerovatnim preokretom izborio pobjedu za historiju

0

Novak Đoković uz dosta muke je uspio izboriti plasman u osminu finala Roland Garrosa, nakon što je preokretom s 3:2 u setovima (7:5, 6:7/6:8, 2:6, 6:3, 6:0) savladao Italijana Lorenza Musettija (ATP 30.).

Meč je trajao 4 sata i 37 minuta, a završio je u 3 sata poslije ponoći!

Počelo je odlično za najboljeg tenisera svijeta, koji je osvojio prvi set brejkom u 12. gemu, a djelovalo je da je maksimalno "naoštren".

S ove strane Drine | Dragan Banjac: Serija obmana prepodobnog Josifa

Izgledalo je jako dobro po Đokovića sve do kraja drugog seta. Imao je Srbijanac 4:1 u drugom dijelu igre, sve je išlo u njegovu korist, ali onda je Italijan ubacio u višu brzinu.

Pogađao je linije, nije bilo lopte koju nije mogao da sustigne, i ušlo se u tie-break. Imao je tu Đoković set loptu, ali je Musetti odigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije i na šok svih na Chatrieru uspio da izjednači.

Na krilima tako dobijenog seta, nastavio je Musetti i u trećem koji je riješio u svoju korist rezultatom 6:2.

Kada su svi pomislili da je Đoković otpisan, on se poput feniksa izdigao iz pepela i uspio da dođe do jednog od najvećih preokreta u karijeri.

Nula Musettija u petom setu ne oslikava pravo stanje stvari na terenu, a treba mu odati priznanje za lavovsku borbu.

Đoković je tako ostvario 369. pobjedu na Grand Slamovima, čime je izjednačio rekord Rogera Federera.

U osmini finala čeka ga Argentinac Francisco Cerundolo (ATP 27.), koji je napravio iznenađenje pobijedivši Amerikanca Tommyja Paula (ATP 14.).