Furiozni Đoković u trećem kolu Roland Garrosa, protivniku nije ostavio nikakve šanse

0

Novak Đoković je izborio plasman u treće kolo Roland Garrosa.

Najbolji teniser svijeta je poslije 124 minuta igre prebrodio i izazov u vidu 63. igrača svijeta, Roberta Carballesa Baene iz Španije, savladavši ga rezultatom 6:4, 6:1, 6:2.

Veća borba viđena je jedino u prvom setu, gdje je Carballes Baena prvi došao do breaka, ali je Đoković s dva oduzeta servisa protivniku uspio da preokrene.

Kultura sjećanja: Obilježen Dan formiranja brigada Armije RBiH u Starom Gradu

U drugom i trećem setu Srbijanac je bio dominantan, te je bez ikakvih problema prošao u šesnaestinu finala.

Tamo će igrati s pobjednikom meča između Francuza Gaela Monfilsa i Italijana Lorenza Musettija.