Fantastičan meč: Đoković spasio tri meč lopte i plasirao se u finale

Srbijanac Novak Đoković spasio je tri meč lopte u polufinalu ATP Mastersa u Dubaiju protiv Gaela Monfilsa i nakon velikog preokreta (2:6, 7:6, 6:1) plasirao se u finale gdje ga čeka sjajni Tsitsipas.

Francuz je bio pred pobjedom u drugom setu, kada je rezultat u tie-breaku bio 6:3 za Monfilsa i imao dva svoja servisa, ali je sve to prokockao i ostao bez pobjede.

U istom setu Đoković je iskoristio tek osmu set loptu i odveo meč u treći set, koji je dobio sa 6:1.

Monfils je dobio prvi set sa 6:2, da bi i u drugom imao break prednosti, ali sve to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Đoković je bio strpljiv, odlično igrao važne poene i zakazao sutrašnje finale protiv Tsitsipasa.

To će biti njihov peti meč, rezultat je trenutno 2:2.

Grčki teniser, inače drugi nosilac na turniru u UAE, savladao je u polufinalu Britanca Danijel Evansa sa 2:0 (6:2, 6:3) , nakon jednog sata i 23 minuta borbe.