Đoković došao do neophodne pobjede, ali više ne drži konce u svojim rukama

0

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobijedio je danas Poljaka Huberta Hurkacza s 2:1 u setovima (7:6/7:1, 4:6, 6:1) u meču trećeg kola "Zelene grupe" na Završnom ATP turniru sezone u Torinu, ali sudbina prolaska u polufinale više nije u njegovim rukama.

S obzirom da je izgubio set od Hurkacza, Đoković se našao u situaciji da će mu za prolazak dalje trebati pobjeda Italijana Jannika Sinnera u večerašnjem meču protiv Holgera Runea.

Meč između Đokovića i Hurkacza trajao je dva sata i šest minuta.

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"

Đoković je prvi set dobio u tie-breaku sa 7:1, dok je u drugom setu Hurkacz uzvratio i zahvaljujući jednom breaku dobio set s 4:6 i izjednačio rezultat.

Treći set Đoković je riješio u svoju korist s 6:1, uz dva oduzeta servisa protivniku.

Ovo je bio sedmi međusobni duel srbijanskog i poljskog tenisera, a sedmi trijumf Đokovića.

Hurkaczu je ovo prvi meč na turniru u Torinu, pošto je zamijenio povrijeđenog Stefanosa Tsitsipasa.