Davis Cup: Sinner srušio Đokovića, Italija izjednačila u polufinalu protiv Srbije

0

Reprezentacija Italije izjednačila je rezultat u polufinalu Davis Cupa protiv Srbije na 1:1.

Izjednačenje joj je donio Jannik Sinner (ATP 4.) koji je u tri seta poslije nešto više od dva i po sata igre savladao Novaka Đokovića (ATP 1.).

Sinner je prvi set dobio s 6:2 uz dva napravljena brejka.

Sve veća podrška: Još jedna zemlja objavila da je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

Identičan scenarij gledali smo u drugom setu, gdje je Đoković ovaj put napravio dva brejka i s 2:6 poravnao rezultat.

Đoković je imao tri meč-lopte u desetom gemu kod rezulata 5:5 na Sinnerov servis, ali se Italijan uspio spasiti i u narednom gemu napraviti ključni brejk za pobjedu od 7:5.

Sinner se time revanširao Đokoviću za poraz u finalu Završnog Mastersa u Torinu prošle sedmice.

Pobjednika će tako odlučiti dubl meč.

"Odeservirao sam dobro na meč loptama. Imamo dubl, moramo da vidimo ko će da igra. Dat ćemo sve od sebe. Vidjet ćemo šta će da se desi", rekao je Sinner nakon pobjede.