Damir Džumhur u polufinalu Antalije

Najbolji bosnaskohercegovački teniser Damir Džumhur slavio je u polufinalu ATP turnira u Antaliji. Naš teniser je bio bolji od Francuza Pierre-Hugues Herberta rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:1.

Do prvog breaka Džumhur je stigao u petom gemu prvog seta. Prednost je uspio zadržati do kraja prvog seta, a protivniku nije dozvolio niti jednu break priliku. Prvi set riješio je u svoju korist za 38 minuta igre.

U drugom setu Džumhur je imao još lakši posao. Dozvolio je Herbertu da osvoji samo jedan gem i za 26 minuta igre riješio je drugi set u svoju korist rezultatom 6:1.

Džumhur će u polufinalu igrati protiv Jirija Veselog.