Čilić preokrenuo i slavio protiv Đokovića u finalu Queensa

U finalu ATP turnira u Queensu danas su se sastali Novak Đoković i Marin Čilić. Slavio je hrvatski teniser rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:6 (7:4) i 6:3.

U prvom setu break nismo vidjeli sve do 12. gema, a najuzbudljivije je bilo u sedmom gemu kada je Đoković spasio čak pet break lopti. U 12. gemu Đoković je imao tri set lopte. Iskoristio je treću i došao do vodstva.

U drugom setu Đoković je u desetom gemu imao meč loptu, ali nije uspio da je iskoristi. Pobjednik se odlučivao u tie-breaku, a Đoković je u jednom trenutku imao vodstvo 4:1. Čilić je potom došao do šest uzastopnih poena i izjednačio rezultat na 1:1.

U trećem setu nije bilo break prilika sve do osmog gema. Hrvatski teniser potom je došao do dvije, iskoristio je drugu i poveo s 5:3. Priliku nije propustio i na svoj servis došao je do pobjede na Queensu.