Damir Džumhur prošao u osminu finala Challengera u Banjoj Luci: S lakoćom porazio protivnika

0

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur prošao je u osminu finala Challengara u Banjoj Luci.

U šesnaestini finala ATP Challengera u Banjoj Luci, Damir Džumhur igrao je protiv Marca Polmansa iz Australije.

Prvi set je bio malo teži za našeg tenisera, ali je uspio da pobijedi rezultatom 6:3. U drugom setu je naš igrač s lakoćom 'riješio' protivnika iz Australije, a rezultat je glasio 6:1

Dragan Bursać: Arnaudija, suza na licu Banjaluke, od utorka postaje njen najljepši osmijeh!

Naredna prepreka za Džumhura bit će bolji iz duela Nikolasa Sancheza Izquierda i hrvatskog tenisera Duje Ajdukovića. U ovom meču se trenutno igra drugi set, a Ajduković je prvi pobijedio rezultatom 6:4

Treba još svakako spomenuti da je Džumhur prethodne godine igrao finale ovog turnira, a da je ove godine osmi nositelj