Damir Džumhur poražen u prvom kolu u Marbelli

5

Damir Džumhur je eliminisan u prvom kolu ATP turnira u španskoj Marbelli, a od bh. tenisera je bolji bio peti nositelj turnira Alejandro Davidovich Fokina sa 2:1 u setovima.

Poveo je Damir sa 1:0 pošto je nakon tie-breaka slavio u prvom setu. Igrao je dobar tenis i u tie-breaku bio bolji od Španca sa čak 7:1, ali uslijedio je preokret domaćeg tenisera, piše Scsport.ba.

U četvrtom gemu drugog seta Fokina pravi brejk, a uslijedio je nedugo zatim i još jedan, te lagano Španac rješava drugi set u svoju korist sa 6:2.

Iskoristio je Fokina momentum koji je bio na njegovoj strani i u trećem setu i već u prvom Damirovom servis gemu pravi brejk, a potom stiže do prednosti od 3:0.

Imao je priliku Džumhur da uzvrati pri rezultatu 4:2. Tada je imao dvije brejk šanse, ali propustio je da iskoristi i jednu i drugu te je Fokina uspio sačuvati svoj servis.

Potom je Džumhur imao loš servis gem, Fokina je napravio novi brejk i slavio sa 2:6 za konačnih 1:2 u setovima.