Damir Džumhur bolji od Veselog za finale Antalije

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur slavio je u polufinalu ATP turnira u Antaliji protiv Jirija Veselog rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:6 (6:1).

Prvi set Džumhur je riješio u svoju korist za 31 minutu igre. Naš teniser prvi je izgubio servis. Čeh je napravio break u trećem gemu, a Džumhur je uzvratio već u narednom. Naš teniser do novog breaka dolazi u osmom gemu, a potom je na svoj servis potvrdio break i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Džumhur odmah dolazi do breaka, a već u drugom gemu uzvratio je Veseli. Mogao je Čeh do pobjede u desetom gemu, ali je Džumhur spasio dvije set lopte. Pobjednik se odlučivao u tie-breaku, a Džumhur je dozvolio Čehu da osvoji samo jedan poen.

Naš najbolji teniser u finalu će igrati protiv boljeg iz duela Mannarino - Monfils.