Court i dalje neuhvatljiva za Serenu: Kerber je pobjednica Wimbledona

Nijemica Angelique Kerber pobjednica je ovogodišnjeg Wimbledona u konkurenciji dama. Kerber je u finalu slavila protiv osvajačice 23 Grand Slam turnira Serene Williams.

Finalistkinja iz 2016. godine ovaj put uspjela je otići do samog kraja. Prvi set riješila je u svoju korist rezultatom 6:3 za 32 minute igre. U prvom setu vidjeli smo čak četiri breaka, a Kerber je napravila dva.

U drugom setu ključni break vidjeli smo u šestom gemu. Kerber je imala dvije vezane break lopte, iskoristila je drugu i došla do velikih 4:2. Do kraja meča Kerber je zadržala prednost i slavila s 2:0.

Ovo je za Kerber treći Grand Slam, a nakon Australije i US Opena uspjela je osvojiti i najveći teniski turnir.

Williams je ostala na 23 Grand Slam naslova. Vodeća je i dalje Margaret Court s 24 Grand Slam titule.