BiH: Završen teniski turnir za dječake i djevojčice, bili su fenomenalni

Teniski klub Mostar Stari Grad bio je organizator turnira pod nazivom Yoshi Cup 2020. godine, koji je organizovan 29. i 30. avgusta za dječake i djevojčice na crvenom,narandžastom i zelenom tenisu.

Svi takmičari koji su došli na Yoshi kup napravili su zapažene rezultate.

Teniski klub "Bosna" je osvajač Yoshi cupa u kategoriji djevojčica i dječaka do 11 godina, i to:

Dea Hadžimešić 1.kolo narandžastog tenisa

Kako je dalje saopćeno, Teniski klub Bosna je imao predstavnike na svim nivoima, i to:

3 takmičarke na narandžastom nivou:

1. Amajla Kadrić
2. Majra Grezda
3. Dea Hadžimešić

"Ove tri curice su zaista takmičarke koje obećavaju kvalitetan tenis u budućnosti s obzirom da su sve tri pokazale sjajan tenis i dominaciju na terenu. Sve tri su igrale svoj prvi turnir, a Amajla Kadrić je osvojila 3. mjesto u glavnom turniru ,i u tom polufinalu je vodila 6:2 i 8:6, ali je izgubila 10:9", saopćeno je.

Majra Grezda je igrala finale glavnog turnira u narandžastom tenisu u kategoriji djevojčica i u fenomenalnom meču, gdje je zaista borba bila na visokom nivou, izgubila 10:8 i osvojila je 2.mjesto.

Teniski klub "Bosna" imao je 4 predstavnika na zelenom tenisu:

1. Danin Šaćiragić
2. Aleksandar Bujaković
3. Nerkisa Žudjelović
4. Andrea Bujaković.

Svi su prošli dalje u naredni dan takmičenja, a prema riječima članova njihovog stručnog tima Zlatana Kadrića i Adnana Nove, to su svijetle budućnosti tenisa.

Danin Šaćiragić danas je uz kvalitetan tenis pokazao dominaciju i osvoio Yoshi Cup gdje je u finalu slavio rezultatom 7:1.

Nerkisa Zudjelović i Andrea Bujaković su pokazale vrhunski tenis i plasirale se u finale, gdje su odmjerile snage, a na kraju je slavila Andrea Bujaković rezultatom 7:5.

Aleksandar Bujaković, kao najmlađi takmičar koji ima tek 8 godina, igrao je polufinale i pokazao kvalitet, veliku borbenost, teniski duh, ali nije imao snage da izvuče do kraja meč te je izgubio 7:2.