Alcarazove muke u trećem kolu Wimbledona: Izgubio dva seta, ali uspio "okrenuti" odličnog protivnika

0

Treći reket svijeta Carlos Alcaraz plasirao se u osminu finala Wimbledona, ali uz dosta problema i muke.

Španac je s 3:2 u setovima poslije skoro četiri sata igre savladao Amerikanca Francesa Tiafoea, 29. igrača na ATP listi.

Amerikanac je dva puta imao prednost u setovima, ali je nije uspio očuvati. Prvi set dobio je s 5:7, nadoknadivši izgubljen servis s dva napravljena breaka.

Majstorski: Ivica Puljić još jednom očitao lekciju Aleksandru Vučiću!

Alcaraz je poravnao na 1:1, osvojivši drugi set s ubjedljivih 6:2, uz dva oduzeta servisa Tiafoeu.

Međutim, u trećem setu Španac nije imao rješenje za odličnog Amerikanca, koji je osvojio set s 4:6 i došao do novog vodstva.

Četvrti set je bio potpuno izjednačen, a odlučen je u tie-breaku, gdje je Alcaraz bio bolji sa 7:2.

To je potpuno izbacilo Tiafoea iz takta, te je Alcaraz u odlučujućem petom setu lakše od očekivanog s 6:2 završio posao.

Alcaraz u osmini finala čeka boljeg iz duela između Amerikanca Brandona Nakashime (ATP 65.) i Francuza Uga Humberta (ATP 16.).