Veliki preokret Norvežanki protiv Francuskinja u finalu za još jednu krunu

0

Veliki preokret ženske rukometne reprezentacije Norveske u finalu protiv Francuske (29:22) za četvrtu titulu prvaka svijeta.

Norveška je u finalu Svjetskog prvenstva u Španiji bila bolja od Francuske nakon spektakularne igre u drugom poluvremenu u kojem je nadoknadila minus od četiri gola.

Malo ko je mogao da predviti tako nešto nakon izdanja u prvom dijelu u kojem su Francuskinje u tri navrata imale šest golova prednosti - 14:6, 15:9, 16:10.

Potpisan sporazum između BiH i Srbije: Jedinstven uređaj za plaćanje autoputeva u obje zemlje

Veliki preokret Norvežanki protiv Francuskinja - undefined

Norveška je do poluvremena prišla na 16:12, a onda učinila da protivnik bude nemoćan u borbi za zlato. Posljednji put je Francuska vodila 18:17...

Skandinavke su bile najbolje na planeti i 1999, 2011. i 2015.

Svjetsku krunu su sada dodale evropskoj, jer su prošle godine u Danskon pokorile i Stari kontinent.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi je bila Hanny Reistad sa sedam golova, kod Francuske je četiri postigla bivša igračica Budućnosti Alison Pineau.