Velika fešta u Sarajevu: Rukometaši Bosne osvojili šampionsku titulu

1

U fantastičnoj atmosferi u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, rukometaši sarajevske Bosne u subotu, 11. maja, osvojili su titulu u Prvoj ligi Federacije BiH i vratili se u društvo najboljih.

Studenti su u susretu posljednjeg 20. kola, ugostili ekipu Radničkog iz Goražda i slavili pobjedu od (36:24).

Rukometašima Bosne večeras je bio dovoljan i bod da se vrate u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, i već u prvom poluvremenu su napravili veliku rezultatsku razliku i u posljednjih 30 minuta mirno susret riješili u svoju korist i sa dva nova boda ovjerili plasman u društvo najboljih.

Velež poražen u mostarskom derbiju: Zrinjski sa Arene Rođeni nosi puni plijen

Susret na Mojmilu pratilo je preko 1.000 vjernih navijača koji su svih 60 minuta navijali i nosili Studente do pobjede.

Sa posljednjim sudijskim zviždukom i novom pobjedom u dvorani je nastalo veliko slavlje, a u proslavi pobjede igračima i stručnom štabu se se pridružili i navijači.

Sprema se fešta u Sarajevu: Rukometaši Bosne igraju za titulu i povratak u društvo najboljih

Nakon susreta slavlje se prenijelo na ulice glavnog grada Bosne i Hercegovine, a od naredne sezone ljubitelji rukometa u Sarajevu ponovo će gledati najbolje klubove iz Premijer lige BiH.