Vardar pobijedio PSG i postao prvak Evrope

Rukometaši Vardara iz Skoplja osvajači su Lige evropskih prvaka za sezonu 2016/2017. godine.

U dramatičnoj finalnoj utakmici igranoj danas u Kelnu makedonski tim pobijedio je favorizovani PSG, rezultatom 24:23. Igrač odluke bio je hrvatski reprezentativac Ivan Čupić, koji je sa zvukom sirene u posljednjem sekundu meča postigao gol za ogromno slavlje navijača skopskog kluba.

Vardar je tako postao tim iz tek šeste zemlje Evrope koji je uspio osvojiti najeminentnije rukometno klupsko takmičenje Starog kontinenta.

U predigri finalu, odnosno utakmici za treće mjesto final foura igranog u Kelnu (Njemačka) mađarski Vezsprem bio je bolji od španske Barcelone – 34:30.