Bratislava / Uživo s Europskog prvenstva: (Kraj) Švedska - BiH 30:18

13. 01. 2022. u 20:07:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 0

• 60'

Kraj meča. Doživjeli smo uvjerljiv poraz - 30:18.

• 50'

Nažalost, Šveđani su opet ubacili u brzinu više i sada vode s devet golova razlike - 25:16.

• 44'

Uz dva brza gola Senjamina Burića dolazimo na svega -6.

Detalj s utakmice BiH - Švedska  - undefined

• 35'

Nažalost, loše je počelo po nas i u drugom poluvremenu. Golman Šveđana se Johansson razbranio, mi smo zaradili dva brza isključenja, a Šveđani postigli tri brza gola.

• 31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 30'

Poluvrijeme u Bratislavi. Gubimo šest razlike. Ako uzmemo u obzir da je toliko bilo i nakon 15-ak minuta, ne možemo biti pretjerano nezadovljni.

Ipak, treba reći da je Švedska u ovom meču veliki favorit. Nadamo se boljem drugom dijelu.

• 26'

Claar i Lukić sada jedini pogađaju na terenu. Po dva brza gola obojice. Sada je 15:9.

• 24'

Po jedan gol na obje strane u međuvremenu. Trenutno je 13:7.

Detalj s utakmice Švedska - BiH - undefined

• 20'

12:6 trenutno vode Šveđani. Utisak je da naši momci za sada igraju zaista skromnu odbranu jer smo primili dosta golova za 20 minuta utakmice.

• 17'

Obrvan je pokušao motivisati naše igrače tokom minute odmora, a to je očigledno dalo rezultat pa je Karačić odmah po povratku na parket pogodio za 10:5.

• 16'

Nažalost, Šveđani sada odlaze na zaista visoku prednost -10:4. Wanne je postigao dva brza gola. Bh. selektor Ivica Obrvan zatražio je time out.

• 14'

Lijepa akcija našeg tima. Perić je proigrao Senjamina Burića koji pogađa za 8:4.

• 11'

Švedska sada vodi 7:3. Zanimljivo, Šveđani su svih sedam udaraca prema našem golu pretvorili u pogodak.

• 6'

Nakon uvodnih 1:1, Šveđani postižu četiri brza gola i dolaze do već sada visokih 5:1.

• 3'

Šveđani vode 2:1 na samom startu meča. Darj i Ekberg su pogađali, dok je jedini gol za BiH za sada postigao Perić.

• 1'

Počela je utakmica. Sretno, Bosno i Hercegovino.

• 20:20

Naši rukometaši su se nakon zagrijavanja vratili u svlačionicu da se presvuku. Očekujemo izlazak na teren.

• 20:19

Rukometaši Bosne i Hercegovine imat će izuzetno težak zadatak na otvaranju Eura jer će protivnik biti jedan od kandidata za zlatnu medalju.

Ipak, ne treba gubiti nadu.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras počinje drugo učešće na europskim prvenstvima.

Prvi rival na ovogodišnjem Euru izabranicima Ivice Obrvana bit će selekcija Švedske.

Meč počinje u 20.30 sati, a moći ćete na portalu Radiosarajevo.ba da pratite live tekstualni prijenos.

Osim Švedske, u grupi s našim Zmajevima su i selekcije Španije te Češke. Upravo te dvije selekcije igrale su međusobno meč nešto ranije u toku dana, a Španija ga je teže nego što se očekivala riješila u svoju korist - bilo je 28:26.

Naša selekcija je večeras desetkovana obzirom da u timu zbog koronavirusa nema Admira Ahmetaševića, Alena Ovčin, Dine Hamidovića i Dejana Malinovića, dok je Vladimir Vranješ otpao zbog povrede. Osim toga, na povredu se žali i golman Benjamin Burić, ali on će večeras ipak igrati.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.