Uživo s Europskog prvenstva: (Kraj) Švedska - BiH 30:18

0

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras počinje drugo učešće na europskim prvenstvima.

Prvi rival na ovogodišnjem Euru izabranicima Ivice Obrvana bit će selekcija Švedske.

Meč počinje u 20.30 sati, a moći ćete na portalu Radiosarajevo.ba da pratite live tekstualni prijenos.

Preminuo Branislav Brano Mićunović, čovjek s američke crne liste

Osim Švedske, u grupi s našim Zmajevima su i selekcije Španije te Češke. Upravo te dvije selekcije igrale su međusobno meč nešto ranije u toku dana, a Španija ga je teže nego što se očekivala riješila u svoju korist - bilo je 28:26.

Naša selekcija je večeras desetkovana obzirom da u timu zbog koronavirusa nema Admira Ahmetaševića, Alena Ovčin, Dine Hamidovića i Dejana Malinovića, dok je Vladimir Vranješ otpao zbog povrede. Osim toga, na povredu se žali i golman Benjamin Burić, ali on će večeras ipak igrati.

60'

Kraj meča. Doživjeli smo uvjerljiv poraz - 30:18.

50'

Nažalost, Šveđani su opet ubacili u brzinu više i sada vode s devet golova razlike - 25:16.

44'

Uz dva brza gola Senjamina Burića dolazimo na svega -6.

Detalj s utakmice BiH - Švedska  - undefined

35'

Nažalost, loše je počelo po nas i u drugom poluvremenu. Golman Šveđana se Johansson razbranio, mi smo zaradili dva brza isključenja, a Šveđani postigli tri brza gola.

31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

30'

Poluvrijeme u Bratislavi. Gubimo šest razlike. Ako uzmemo u obzir da je toliko bilo i nakon 15-ak minuta, ne možemo biti pretjerano nezadovljni.

Ipak, treba reći da je Švedska u ovom meču veliki favorit. Nadamo se boljem drugom dijelu.

26'

Claar i Lukić sada jedini pogađaju na terenu. Po dva brza gola obojice. Sada je 15:9.

24'

Po jedan gol na obje strane u međuvremenu. Trenutno je 13:7.

Detalj s utakmice Švedska - BiH - undefined

20'

12:6 trenutno vode Šveđani. Utisak je da naši momci za sada igraju zaista skromnu odbranu jer smo primili dosta golova za 20 minuta utakmice.

17'

Obrvan je pokušao motivisati naše igrače tokom minute odmora, a to je očigledno dalo rezultat pa je Karačić odmah po povratku na parket pogodio za 10:5.

16'

Nažalost, Šveđani sada odlaze na zaista visoku prednost -10:4. Wanne je postigao dva brza gola. Bh. selektor Ivica Obrvan zatražio je time out.

14'

Lijepa akcija našeg tima. Perić je proigrao Senjamina Burića koji pogađa za 8:4.

11'

Švedska sada vodi 7:3. Zanimljivo, Šveđani su svih sedam udaraca prema našem golu pretvorili u pogodak.

6'

Nakon uvodnih 1:1, Šveđani postižu četiri brza gola i dolaze do već sada visokih 5:1.

3'

Šveđani vode 2:1 na samom startu meča. Darj i Ekberg su pogađali, dok je jedini gol za BiH za sada postigao Perić.

1'

Počela je utakmica. Sretno, Bosno i Hercegovino.

20:20

Naši rukometaši su se nakon zagrijavanja vratili u svlačionicu da se presvuku. Očekujemo izlazak na teren.

20:19

Rukometaši Bosne i Hercegovine imat će izuzetno težak zadatak na otvaranju Eura jer će protivnik biti jedan od kandidata za zlatnu medalju.