Španija pobijedila Sloveniju i zakazala finale Eura protiv Hrvatske

Španija je u drugom polufinalu Europskog prvenstva pobijedila Sloveniju 34:32 i izborila finale s Hrvatskom u nedjelju u 16:30 sati.

Hrvatska nakon drame izborila finale Europskog prvenstva u rukometu

Slovenija je dobro otvorila utakmicu, povela je 2:0 i prvih pet minuta ostavila je Špance bez gola. Ali, Španija se brzo pribrala i nakon što je povela 8:7 do kraja susreta više nije ispuštala vodstvo.

Već do poluvremena su strašni Španci zabili 20 golova i već tada prelomili susret.

Deset minuta prije kraja Španija je imala +6, ali je Slovenija malo po malo smanjivala zaostatak i u zadnju minutu ušla samo s golom minusa. Ali, Španci nisu dopustili izjednačenje i zabili za konačnih 32:30.

Najbolji kod Španaca bili su Alex Dušebajev i Fernander Perez s po šest golova, a Slovence je predvodio Jure Dolenc sa sedam golova.