Rukometaški Zmajevi idu na Evropsko prvenstvo: BiH savladala Crnu Goru

0
S. P. M.

Rukometaši Crne Gore i Bosne i Hercegovine odigrali su posljednju utakmicu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crnogorci su u startu poveli 6:2, no slijedi serija od pet golova za našu ekipu. Do kraja prvog dijela ekipe su 'razmjenjivale' vodstvo sa golom razlike. Poluvrijeme 15:14 za Zmajeve.

Naša ekipa je dobro ušla u drugi dio utakmice, nakon četiri minute proširili su vodstvo na četiri razlike 18:14. Crna Gora se nije uspjela vratiti. Konačan rezultat 25:23.

Objavljen snimak: Pogledajte kako su "Pink Panteri" pljačkali u Grčkoj

Najefikasniji u našoj ekipi je bio Mirko Herceg sa 7 golova, te Marko Panić sa 6.

Ovom pobjedom je naša reprezentacija osigurala plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.