Rukometašice BiH u Cazinu izgubile od Grčke

0

Ženska rukometna reprezentacija BiH večeras je u Cazinu u meču trećeg kola grupe 1 kvalifikacija za EURO poražena od Grčke rezultatom 22:24.

Favorizovane Grkinje na poluvrijeme su otišle s vodstvom 8:12. U nastavku su imale i po šest golova prednosti, ali su naše rukometašice zaigrale mnogo bolje u finišu i u 56. minuti prišle na gol zaostatka (21:22).

Gošće su na kraju slavile s dva gola razlike.

Ponovo se oglasio FK Sarajevo: Pročitajte važno saopćenje za navijače

Grčku je do pobjede predvodila Maria Chatziparasidou s osam golova.

Najefikasnije u BiH bile su Desire Kolašinac sa sedam te Armina Isić sa šest golova. Anica Gudelj je imala 13 odbrana.

Objavljena nova EHF rang-lista: Pogledajte koje mjesto zauzima BiH

U drugom duelu naše grupe Rumunija je pobijedila Hrvatsku s 26:24.

Rumunija je prva u našoj grupi s tri pobjede iz tri utakmice, druga je Hrvatska s dva trijumfa i jednim porazom, Grčka ima pobjedu i dva poraza, dok je BiH na učinku od tri poraza.

Naš tim će u u nedjelju gostovati Grčkoj u duelu četvrtog kola kvalifikacija.

Plasman na EP izborit će prve dvije reprezentacije iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane selekcije.