Veliki uspjeh Sarajke Neire Odobašić: Završila najekstremniji triatlon na svijetu

6

Sarajka Neira Odobašić danas je napravila veliki podvig jer je uspjela završiti najekstremniji svjetski triatlon, poznat kao Norseman.

Radi se o triatlonu koji se održava u Norveškoj, a specifičan je po tome jer se starta u ledenoj vodi norveškog fjorda, skokom sa trajekta u pet sati ujutru, a završava na planinskom vrhu visine 1.883 metra.

Koliko je zahtjevan Norseman, najbolje opisuje moto trke - 'This is not for you' ili u prijevodu: 'Ovo nije za tebe'.

Simon Rožman: Nismo se predali u borbi za treće mjesto, vraća nam se jedan igrač

Između starta i cilja, proteže se staza od 226 km kroz spektakularne predjele norveške prirode.

Neira je završila na 22. mjestu u ženskoj konkurenciji, a trku u kojoj je plivala, vozila bicikl i maraton, završila je ukupno na 106. mjestu.

Utrku je završila u vremenu 13 sati, 13 minute i 43 sekunde.

Osim ogromnog uspjeha što je završila utrku, Neiri je pripala i posebna čast da bude nositeljica tzv. crne finišerske majice, što znači da se plasirala u prvih 160 takmičara!

Danas je djevojka iz Sarajeva, Neira Odobasic, postala prva osoba iz zemalja bivše Jugoslavije koja će osvojiti crnu...

Posted by Tomislav Cvitanusic on Saturday, August 6, 2022

"Norseman je majka svih triatlona, san svakog ekstremnog triatlonca, najekstremniji dugi triatlon na svijetu, a na svim drugim 'ekstremnim' triatlonima nagrada za pobjednike je kvalifikacija za Norseman.

Organizatori ove trke su napisali na svojoj web stranici: 'This is not for you. Nothing personal. But it’s not. This is for people with fight'", poručio je Tomislav Cvitanušić, bh. triatlonac nakon što je završio Norseman 2019. godine.