Veliki uspjeh: Bh. odbojkašice se plasirale na Final Four u Sloveniji

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine bila je ubjedliva protiv Estonije sa 3:0 (25:9, 25:18, 25:20) te se tako plasirala na Final Four, koji će se održati u Sloveniji, što je bio i glavni cilj u Srebrenoj ligi.

Kakvu su partiju pružile naše djevojke govori i činjenica da su u prvom setu ostavile Estonke na samo devet poena, piše Scsport.ba.

Do sredine drugog seta bio je egal, ali u nastavku ekipa Stevana Ljubičića nastavila je sa sjajnom igrom i dobila drugi set sa 25:18.

Iako drugi set nije bio ubjedljiv kao prvi ili drugi, ni u njemu naše djevojke ni u jednom trenutku nisu dozvolile Estonkama da zaprijete i bez problema su ga dobile rezultatom 25:20, a time i meč sa 3:0.

Ovom pobjedom BiH je ostala sa 13 poena na prvom mjestu i tako osigurala plasman na Final Four prije zadnjeg kola u kojem igra protiv Portugala.