Velibor Pudar uoči Laninog nastupa: 'Znam ja nas, j..o ti nas'

0

Velibor Pudar, otac naše najbolje plivačice Lane Pudar oglasio se uoči njenog današnjeg nastupa u finalu Svjetskog prvenstva u Dohi.

Njegov status prenosimo u cijelosti:

"Sa srećom danas, Ribice! Samo isplivaj najbolje u ovom trenutku, što možeš u što ne sumnjam da ćeš uraditi, da ti bude 'duša' mirna, a koje ćeš mjesto osvojiti uopšte nije bitno jer si samim ulaskom u finale svjetskog prvenstva postigla mnogo. Mnogi ne znaju šta znači doći na prvenstvo iz 'punog treninga' još sa povrijeđenim ramenom pa pričaju nebuloze.

"Domovina te zove": Pogledajte koliko je ljudi na Smetovima kod Zenice podržalo skup Rame Isaka

Oni ne znaju ni da si sa 15 godina osvojila bronzanu medalju na svjetskom prvenstvu (Abu Dhabi 2021.), one ne znaju ni kako si evo već 3 godine u vrhu svjetskog plivanja. Oni misle, dođešna takmičenje, skočiš u bazen i to je to, vide samo 'gotov proizvod'.

Oni ne znaju da si više vremena provela u bazenu, teretani, avionu, autu, hotelima nego sa porodicom, drugaricama...

Sretno, zlato naše: Lana Pudar danas se bori za najveću medalju u karijeri

Idemo Ribice danas otplivati finale Svjetskog prvenstva a za 'ove neke' u Mostaru, ima jedna uzrečica koja glasi 'znam ja nas, j..o ti nas'. I da nikada više ništa ne osvojiš, a osvojit ćeš aBd, trebat će mnogo, mnogo godina da te neko sustigne i prestigne u BiH, a vrijeme je tek pred tobom, samo Bože zdravlja! Sa srećom Ribice", poručio je Velibor Pudar.

Podsjetimo, najbolja bh. plivačica, Lana Pudar (18), danas će nastupiti u finalu Svjetskog prvenstva (Doha) u disciplini na 200 metara delfin, gdje će pokušati osvojiti svoju najveću medalju u karijeri.

Za medalju će se boriti s Helenom Bach, Rachel Klinker, Laurom Stephens, Bogarkom Kapas, Yonghui Ma, Dalmom Sebestyen i Sujin Parkom.

Lana Pudar je aktuelna prvakinja Europe, ali bi medalja na Svjetskom prvenstvu sigurno bila njen najveći uspjeh.

U jučerašnjem polufinalu naša plivačica imala je ukupno osmo vrijeme.

Direktan prijenos današnjeg finala možete gledati na BHT1, a utrka počinje u 17:02 sati.