Tužan dan: Preminuo Osman Junuzović, jedan od najboljih atletičara u BiH

1

Jedan od najboljih sportista Bosne i Hercegovine Osman Junuzović, višestruki atletski šampion naše države, iznenada je preminuo u 28. godini.

Vijest je potresla sve njegove prijatelje i sportiste, a Junuzovića će sportska Bosna i Hercegovina, posebno atletski svijet u BiH i regionu, pamtiti kao istinskog sportistu, velikog prijatelja i prvaka na 3.000 metara, 3.000 m stipl, 5.000 m, 8.000 m kros, 10.000 m na stazi, 10.000 m na cesti, na 21 kilometar, 42 kilometra.

Bio je viceprvak Balkana na 3.000 metara stipl. Osvojio je treće mjesto na 3.000 m stipl na prvim Europskim igrama u Baku, te je pobjednik Kupa Europe na 3.000 m i 5.000 m na Malti.

Zadnja njegova velika pobjeda je bila na maratonu - u julu ove godine pobijedio je na Two Cities maratonu u Sarajevu.

Datum dženaze će biti obavljena naknadno.