TKD klub Sarajevo: Dvije medalje na 'Serbia Open Championshipsu'

/ Foto: TKD klub Sarajevo
Takmičarke Taekwondo kluba Sarajevo nastupile su minulog vikenda na turniru 'Serbia Open Championships' u Beogradu.

U konkurenciji 550 takmičarki sarajevski klub predstavljale su Ada Avdagić, Katarina Krajišnik i Fatima Bjelić.

Ada Avdagić je među pionirka,a, u kategoriji do 33 kilograma, osvojila zlatnu medalju.

Malo je nedostajalo da isti uspjeh ostvari i Katarina Krajišnik u kategoriji kadetkinja do 44 kilograma. Ona je trećoj borbi finala tijesno izgubila rezultatom 14:12 i osvojila srebrenu medalju.

Bez medalje je ostala samo seniorka Fatima Bjelić koja je diskvalifikovana nakon što nije prošla kontrolno vaganje.

Nastup u Beogradu ostat će u dugom sjećanju takmičarkama TKD Sarajevo i zato što su se upoznale s olimpijskom šampionkom Milicom Mandić.