Izbori / Svečanost u Sarajevu: Sportski savez BiH izabrao najbolje u 2019. godini

23. 01. 2020. u 22:12:00 A. S.

Shares: 17

Atletičar Amel Tuka u muškoj, a džudistkinja Larisa Cerić u ženskoj konkurenciji izabrani su za sportiste Bosne i Hercegovine u 2019. godini, u tradicionalnom 75. izboru Sportskog saveza Bosne i Hercegovine.

Na svečanoj manifestaciji, održanoj večeras u Narodnom pozorištu u Sarajevu, prestižna priznanja dodijeljena su sportistima i ekipama, koje su u prošloj 2019. godini ostvarili najznačajnije rezultate u nacionalnim prvenstvima i međunarodnim takmičenjima, te zaslužnim sportskim radnicima.

Radiosarajevo.ba objavljuje imena dobitnika priznanja u svim kategorijama:

Nagrada Ambasador sporta: Nikola Prce – rukomet, nagradu je primila sestra Karolina, Asim Medić – sjedeća odbojka.

Posebno priznanje „Mirza Delibašić“: Marica Gajić. 

Nagrada „sportski događaj decenije“ Zimski EYOF 2019: Predsjedavajući Igor Gavrić, Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Vuković. 

Najuspješniji trener u paraolimpijskim sportovima: Mirza Hrustemović – sjedeća odbojka.

Najuspješniji trener: Branislav Crnogorac – judo.

Najuspješniji sportista u paraolimpijskim sportovima: Ermin Jusufović – sjedeća odbojka.  

Sportske nade: Harun Kunovac – alpsko skijanje, Branko Tadić – judo, Sandro Krešić – karate, Ajna Zlotrg – stonitenis, Tarik Šetić – karate, Hana Piralić – judo, Adna Behrem – kick box., Kerim Hasić – judo, Esma Alić – alpsko skijanje, Amar Pašić – dizanje tegova, Benjamin Zijadić – stonitenis, Emina Sipović – karate, Adna Hodžić – kick box.

Posebno priznanje za doprinos sportu i ostvarene rezultate u 2019. godini: Azra Dedić  - ID Judo, Nermin Memić – para plivanje, Amel Kapo – trener para plivanje.

Specijalna priznanja za popularizaciju i razvoj sport: Senad Omanović, Belma Bušatlić, Sindikat profesionalnih fudbalera BIH – Aldin Džidić, osnivač Sindikata, Senad Ćatić, Emir Bešić, Mirsad Sipović, Osman Bukvić, Zijad Sipović, Ramiz Turulja, Mirza Pramenković, Fadil Mešan, Muris Jabandžić, 

Šefko Nuhanović, Islam Đugum, Suad Behmen, Sead Pašić, Galib Kulovac, Zoran Ćup, Natalija Kurtović, Rajko Vučićević, Nogometni tim Humane Zvijezde, Sinan Sinanović predsjednik, Sabina Pehić-Ovnović, Jasenko Delić, Damir Ahmić. 

Posebna priznanja za publicistički rad: Arijana Saračević–Helać, autorica Filma „Bosna“, Muhamed Bikić, autor Filma „Hase“.

Specijalna priznanja za ostvarene rezultate u 2019. godini: Ženski Nogometni klub „SFK 2000“ Sarajevo – nogomet Samira Hurem, Elvedina Muzaferija – alpsko skijanje, Igor Vračar – judo, Leo Zovko – Body Bilding, Ilma Rahmanović – karate, Fudbalski klub „Sarajevo“, Senad Jahić predsjednik, Dževad Poturak – K1, Eldin Hajdarpašić – karate, Lejla Šećić – Body bilding, Anes Ličina – BJJ, Edin Puhalo – Iron Puki – profi boks. 

Najuspješniji sportista student: Zerina Bektaš – karate.

Nagrada za sportsko novinarstvo „Boro Glušac“: Sefudin Safić, Ibrahim Muratović, Ibrahim Kozlić, Mirsad Ibrić, Tomo Marić, Samir Pinjo.

Nagrada za životno djelo –posthumno:  Zeid Dukmenić – taekwondo, nagradu primio sin Isa Dukmenić. 

Nagrada za životno djelo: Ibrahim Krehić, Zdenko Klepić, Dževad Šabeta, Muhamed Ramić.

Nagrada za životno djelo: Vlatko Glavaš.

Specijalno priznanje za ostvareni vrhunski rezultat u 2019. godini Top 3: Nedžad Husić – taekwondo, Hamza Čajić – karate.

Nagrada za najuspješniji klub u paraolimpijskim sportovima i fair play: KSO Spid – Sarajevo, nagradu je primio Muhamed Ligata.

Najuspješniji klub u žneskoj i muškoj konkurenciji:  Ženski Košarkaški klub „RMU Banovići“ u ženskoj konkurenciji – nagradu prima – Zijad Bečić predsjednik, Stonoteniski klub „HT Eronet Mostar“ u muškoj konkurenciji – nagradu primio Toni Vranić, Taekwondo klub „Novi Grad“ Sarajevo – nagradu primio Haris Husić, predsjednik kluba. 

Nagrada za najuspješniju državnu selekciju u paraolimpijskim sportovima: Najuspješnija državna selekcija je Reprezentacija sjedeće odbojke, nagradu je primio Armin Šehić.

Najuspješnija državna selekcija: Seniorska muška karate reprezentacija, nagradu primio selektor Denis Muhović, Seniorska judo reprezentacija – MiX Tim, nagradu primila Aleksandra Samardžić.

Nagrada za najboljeg šahistu „Nusret Nućo Čaušević“: Bojan Maksimović.

Najuspješniji junior u paraolimpijskim sportovima: Jasmin Brkić – sjedeća odbojka. 

Najuspješnija juniorka: Anđela Samardžić – judo. 

Najuspješniji junior: Toni Miletić – judo.

NEMA KOMENTARA