Sjedeća odbojka: Reprezentacija BiH deklasirala Hrvatsku i plasirala se u četvrtfinale EURO-a

0

Reprezentativci Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci danas, 11. oktobra, ostvarile su i četvrtu pobjedu u grupi A na Europskom prvenstvu savladavši susjednu Hrvatsku rezultatom 3:0.

Ovim trijumfom naši momci su osigurali prvo mjesto u grupi i plasman u četvrtfinale.

Bh. reprezentativci su riješili prvi set u svoju korist te su ostvarili rezultat 25:17.

Potraga za izgubljenim ljubimcem u Sarajevu, nagrada 2.000 KM

U drugom setu pružili su nešto manje dominantnu partiju, ali su ipak bili kvalitetniji i slavili sigurnim rezultatom 25:19.

Hrvati su u trećem setu pružili veliki otpor, ali naši odbojkaši su na kraju uspjeli slaviti sa dva poena razlike (25:23) te se bez izgubljenog seta plasirati u narednu rundu takmičenja.

Safet Alibašić za Radiosarajevo.ba: 'Obećanje je ispunjeno, osvajamo i sedmu europsku titulu'

Prethodno je naš tim pobijedio Litvaniju, Poljsku i Sloveniju identičnim rezultatom 3:0.

Bh. odbojkaši će sutra igrati posljednji susret grupne faze protiv domaćina Italije, dok će u četvrtfinalu odmjeriti snage sa četvrtoplasiranom reprezentacijom iz grupe B.