Sjajni Bosanac: Anes Bostandžić u finalu Europskog prvenstva i bori se za zlatnu medalju

1

Bosna i Hercegovina slavi Anesa Bostandžića. Naš Zmaj uspio se plasirati u finale U-21 Europskog prvenstva u karateu i borit će se za zlatnu medalju u kategorija +84 kg na takmičenju u Tbilisiju.

Put do finala bio je napet. U prvom kolu Anes je bio slobodan. Onda je eliminirao predstavnika Hrvatske, zatim predstavnika Gruzije, koja je domaćin EURO-a.

U polufinalnoj borbi naš Zmaj je sjajnim nastupom savladao borca iz Italije (rezultat 4:3) i plasirao se u finale.

Prije 32 godine osujećen napad JNA na Predsjedništvo i Skupštinu BiH

Prve čestitke su već stigle. Dolazi iz Karate saveza Bosne i Hercegovine.

“Čestitamo Anesu na sjajnim nastupima. Borba za Evropsko zlato očekuje ga u nedjelju”, poručili su iz Karate saveza Bosne i Hercegovine.

Borba za zlatnu medalju je na programu u nedjelju, 11. februara.

Naši reprezentativci su ostvarili izvanredan uspjeh na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 u Tbilisiju 🇬🇪....