Sjajne vijesti: Srebro za BH džudistkinju Aleksandru Samardžić na Europa Openu u Sofiji!

0

Aleksandra Samardžić, judo reprezentativka Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto, srebrnu medalju na Evropa Open u kategoriji do 70.kg.

Evropa Open je kvalifikacijsko takmičenje za Olimpijske igre Pariz 2024, koje je održano 11. i 12. februara 2023. godine u Sofiji na kojem su nastupili takmičari iz 43 zemlje iz cijelog svijeta.

Aleksandra Samardžić u kategoriji do 70 kg bila je jedna od nositeljica turnira, tako da je u prvom kolu bila slobodna, a u drugom kolu je savladala predstavnicu Francuske Linon Alison. U četvrtfinalu je bila bolja od domaće predstavnice Brancheva Lidije, dok je u polufinalu savladala Ukrajinku Chystiakova Nataliu.

Uznemirujući događaj u Makarskoj: Starija žena preminula nakon što ju je muškarac odgurnuo na ulici

Bh. džudisti se pripremaju za velika takmičenja u Olimpijskom trening centru na Kosovu

Aleksandra se u finalnoj borbi sastala sa svojom starom protivnicom Szabinom Gerczak iz Mađarske koju ovog puta nije uspjela pobijediti, srebro zlatnog sjaja za našu bosanskohercegovačku sportsku heroinu!

Na Evropa Openu odlične plasmane napravili su Božidar Vučurević koji je u kategoriji do 81 kg. ostvario plasman među 5. najboljih, dok su Anđela Samardžić do 57kg i Toni Miletić do 90kg zauzeli 7. mjesta.

Bravo: Nejra Sipović je omladinska prvakinja Europe u karateu

Naši reprezentativci su odličnim nastupom na Evropa Openu u Sofiji ostvarili nove bodove za Svjetsku i Olimpijsku ranking listu, te očekujemo da nastave sa dobrim rezultatima na predstojećim turnirima, navodi se u saopštenju Džudo saveza Bosne i Hercegovine.