Bravo: Nejra Sipović je omladinska prvakinja Europe u karateu

1

Nejra Sipović, bosanskohercegovačka karatistkinja osvojila je prvo mjesto na Europskom takmičenju za kadete i juniore u okviru Evropskog prvenstva koje se održavalo na Kipru.

Nejra je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Larnaci, pobjedom nad predstavnicom Ukrajine (6:3) u kategoriji borbe U21 - 55 kg.

Bh. karatistkinja ostvarila je četiri pobjede u kvalifikacijama protiv predstavnica Azerbejdžana 8:0, Grčke 2:1, Španije 3:0 i Njemačke 8:0, jučer je izborila finale u kategoriji U-21, u konkurenciji manje od 55 kilograma, a danas se okitila najsjajnijim odličjem.

Emotivna priča: Djevojčica (7) prodajom limunade prikupila novac za nadgrobni spomenik svojoj majci

Nejra Sipović je prvakinja Evrope 🥇 Nejra Sipović osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Larnaci, pobjedom...

Posted by Karate savez Bosne i Hercegovine on Sunday, February 5, 2023

Kiparski grad Larnaka bio je domaćin Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore.