Sjajne vijesti: Anes Bostandžić osvojio bronzanu medalju na Europskom prvenstvu

1

Bosanskohercegovački karatist Anes Bostandžić osvojio je bronzanu medalju na Europskom prvenstvu za seniore u kategoriji +84 kg, koje je održano u Zadru.

Bostandžić je prošao eliminacioni dio pobjedivši predstavnike Albanije, Belgije, Azerbejdžana, a zasutavljen je u polufinalu od domaćeg predstavnika Anđela Kvesića rezultatom 1:2. U borbi za bronzanu medalju pobijedio je predstavnika iz Turske, Furkana Genckadira, rezultatom 4:0.

Zapažen plasman ostvarila je Ilma Rahmanović osvojivši 5. mjesto u kategoriji borbe seniorke - 68 kg.

Talijanski atletičar nije imao sretan početak na Olimpijadi: Izgubio je nešto veoma važno

Nakon tri pobjede i jednog poraza u borbi za bronzanu medalju, Rahmanović je izgubila od predstavnice iz Ukrajine.

Bosnu i Hercegovinu je na ovom prvenstvu predstavljalo 22 reprezentativca u katama i borbama, prenosi BHRT.

The last day of KARATE action is underway! And to celebrate it, we give you the best moments of the Bronze medal bouts of Saturday's session, part 1. Which moment was your favourite?