Razočarenje u Srbiji: Majdov, džudista iz Istočnog Sarajeva, ostao bez medalje

12

Nemanja Majdov (24), džudista iz Istočnog Sarajeva, koji nastupa za Srbiju, elimisan je u osmini finala olimpijskog turnira u Tokiju u kategoriji do 90 kilograma, a bolji od njega bio je Nijemac Eduard Trippel.

Samo jedan uspješan potez bio je dovoljan Trippelu da pobijedi Majdova u prvom kolu.

Agresivniji je bio njemački džudista i 40 sekundi prije kraja borbe je napravio vazari, i osvojio bod vrijedan prolaska u narednu rundu.

Imao je Nijemac inicijativu, bio odlučniji od samog starta i to mu se ispatilo.

Majdov je na samom početku djelovao fokusirano, uspijevao je da se izmigolji Trippelu i strpljivo je čekao šansu za napad.

Ukazala mu se, ali tek nakon što je Nijemac poveo i opredijelio se na defanzivu.