Preminuo je jedan od najboljih sportaša s ovih prostora. Osvojio niz medalja i vodio Jugoslaviju

0

U 81.godini života preminuo je Milan Nenadić, osvajač olimpijske bronce iz Münchena 1972. i jedan od najboljih hrvača s ovih prostora, objavila je gradska uprava Petrinje u kojoj je Nenadić počeo i razvio sportsku karijeru do blistavih vrhunaca.

Milan Nenadić je rođen u selu Drenovac u petrinjskoj općini, a s hrvanjem grčko-rimskim stilom počeo se baviti u RK ‘Gavrilović‘.

Kao član petrinjskog kluba, nakon višestrukih naslova prvaka Jugoslavije, međunarodne uspjehe počeo je nizati na Mediteranskim igrama u Tunisu 1967. osvojivši bronzanu medalju.

Džanan Musa i Real Madrid osigurali plasman u polufinale Eurolige

Na Svjetskom prvenstvu u Mar del Plati 1969. godine osvojio je broncu, a iste godine na prvenstvu Europe u Modeni popeo se na najviše postolje i okitio zlatnom medaljom.

Bronci iz Munchena pridodao je godinu dana kasnije i srebro na SP-u u Teheranu.

Velibor Pudar podijelio sjajnu vijest: 'Godišnja plata 2.000.000 eura. Kapa do poda, kraljice'

Nakon završetka hrvačke karijere posvetio se trenerskom radu te je, među ostalim, bio selektor reprezentacije Jugoslavije na Olimpijskim igrama u Los Angelesu 1984. kada je još jedan izdanak petrinjskog hrvanja Vlado Lisjak osvojio zlatnu medalju.

Nenadićeva, Lisjakova i medalja nedavno preminulog Josipa Čorka (srebro u Münchenu) jedine su koje su hrvači ponikli u Hrvatskoj do sada osvojili na olimpijskim igrama.