Povratak u stilu: Filip Hrgović slavio jednu od najvećih pobjeda karijere
Najbolji hrvatski bokser Filip Hrgović pobijedio je Britanca Joea Joycea jednoglasnom odlukom sudija (97-93, 96-95, 98-92) u manchesterskoj Co-op Live Areni u sklopu Queensberryjeve "Heavy Impact" priredbe.
Hrgović je u napetoj borbi nakon 10 rundi izborio važnu pobjedu koja ga vraća u boksersku elitu, prenosi Hina.
Bio je to sudar dva boksera koji su tražili priliku za povratak u gornji dom teške kategorije.
Uslijed povećanog priliva migranata: Država preuzima kontrolu nad kampom Lipa
Bivši privremeni WBO prvak u teškoj kategoriji, Joyce se nadao oporavku nakon što je u zadnje četiri borbe upisao tri poraza, pri čemu je u aprilu i septembru 2023. dva puta izgubio od Kineza Zhileija Zhanga, dok je Hrgović tražio povratak na pobjedničke staze nakon što je prošlog juna prvi put u karijeri izgubio od Daniela Duboisa.
Bio je to njihov drugi meč nakon što su se 2013. godine sastali u Londonu u amaterskoj borbi, a Joyce je tada slavio podijeljenom sudijdskom odlukom.
Pogledajte kako je Filip Hrgović doživio prvi poraz u karijeri
Zanimljivo, obojica su na Olimpijskim igrama u u Rio de Janeiru osvojila medalju u superteškoj kategoriji. Hrgović bronzu, a Joyce srebro nakon što je obojicu porazio Francuz Tony Yoka.
Čvrsto i direktnije je krenuo Hrgović. Zadao je protivniku nekoliko lijepih udaraca i bio je daleko bolji u uvodnoj rundi. U drugoj rundi Hrgović je bio bolji na početku, a Joyce na kraju. Britanac je pritom "otvorio" Hrgovićevu arkadu. Joyce je pojačao tempo u trećoj rundi, no hrvatski bokser je koristio prilike za kontrom, bilo direktima ili krošeima.
Filip Hrgovic throwing and landing!! 👊#JoyceHrgovic | Live NOW on DAZN pic.twitter.com/HHFBfxwZgf
— DAZN Boxing (@DAZNBoxing) April 5, 2025
Hrgović je odlučno krenuo i u četvrtu rundu i ponovo s dva dobra direkta pronašao glavu sedam godina starijeg Britanca. Joyce je petoj rundi pokušao povećati pritisak, ali je Hrgović dobro parirao. Šesta runda nije donijela previše uzbuđenja, dok je u sedmoj Hrgović ostavio nešto bolji dojam.
U osmoj rundi su oba teškaša djelovala poprilično umorno, no završnica runde je donijela nekoliko izmjena udaraca. Deveta runda je bila prilično otvorena, a Hrgović je uputio nekoliko odličnih udaraca.
.@Filip_Hrgovic takes a BIG win on enemy soil 👊#JoyceHrgovic pic.twitter.com/cctt6gvBaZ
— DAZN Boxing (@DAZNBoxing) April 5, 2025
U posljednjoj rundi, oba boksera su pokušavala zadati snažne udarce. Joyce je bio bolji u prvoj polovini runde, a Hrgović u završnici. Dojam je bio kako je Hrgović zadavao čistije udarce, a Joyce više i češće.
Na koncu su sudije jednoglasnom odlukom presudili pobjedu hrvatskom bokseru.
Hrgović je posljednji put bio u ringu u junu 2024. u Rijadu kada je tehničkim nokautom u osmoj rundi izgubio od Daniela Duboisa u borbi za IBF-ov privremeni naslov. Bio je to njegov prvi poraz u profesionalnoj karijeri u 18. meču.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.