Ponos Bosne: Lana Pudar u finalu na 100 metara delfin osvojila četvrto mjesto

1

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u finale na 100 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Malo je nedostajalo da Lana dođe do druge medalje u Mađarskoj, dijelilo je svega 18 stotinki.

Lana je na cilj došla u vremenu 58:26 sekundi.

Uznemirujući događaj u Makarskoj: Starija žena preminula nakon što ju je muškarac odgurnuo na ulici

Podsjetimo, Lana Pudar je 100 metara delfin isplivala u vremenu 59.11 sekundi, što joj je bilo dovoljno da se plasira u finale.

Uz Lanu su u finalu plivale još Alexandria Perkins, Louise Hansson, Zhang Yufei, Barbora Seemanova, Beata Nelson, Sara Junevik i Maaike de Waard.

Lana Pudar osvojila četvrto mjesto

Prvp mjesto je zauzela Zhang Yufei iz Kine, druga je bila Šveđanka Louise Hansson, a treća Australka Alexandria Perkins.

Iz Mađarske naša najbolja sportistkinja nosi medalju sa 200 metara delfin, gdje je osvojila drugo mjesto u Budimpešti.