Pogledajte utrku u kojoj je Lana Pudar oborila državni rekord

0

Bosna i Hercegovina danas je bila blizu da dođe do medalje na FINA Svjetskom kupu u plivanju. Bh. plivačica Lana Pudar u utrci na 200 metara delfin osvojila je četvrto mjesto.

Finalnu utrku završila sa vremenom 2:08.21, što je novi državni rekord u ovoj disciplini.

Prethodni rekord držala je Amina Kajtaz (2:09.73).

Ne propustite: Njemačka violinistica Mira Foron na koncertu Sarajevske filharmonije

Lana Pudar je danas ranije otplivala vrijeme 2:10.49, što je bilo dovoljno za plasman u finale.

Ranije danas je bila šesta, a u finalu četvrta, ali vrijedi naglasiti ubjedljivo - najmlađa takmičarka.

Podsjetimo, Lana je na Olimpijadi u Tokiju osvojila 19. mjesto u disciplini 100 metara delfin.

Također, Pudar je u julu ove godine postala juniorska šampionka Europe u disciplini 100 metara delfin te je osvojila dvije srebrene medalje u disciplinama 50 metara delfin i 200 metara delfin.

Inače, prvo mjesto u disciplini 200 metara delfin osvojila je Zsuzsanna Jakabos iz Mađarske, druga je bila Anastasiia Markova iz Rusije, a treća Maria Ugolkova iz Švicarske.

Pogledajte utrku u kojoj je Lana Pudar oborila državni rekord.