Pogledajte finalnu trku na Svjetskom prvenstvu u kojoj je Lana zauzela 6. mjesto

0

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar zauzela je 6. poziciju u finalnoj trci 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

U ovoj trci pobijedila je senzacija iz Kanade Summer McIntosh, koja ima svega 15 godina.

Ona je dionicu od 200 metara delfin stilom preplivala za dvije minute, pet sekundi i 20 stotinki. Lana je za njom zaostajala dvije sekunde i 65 stotinki.

Black Tie 2 | Sud BiH objavio detalje odluke: Evo kome su izrekli mjere zabrane

Lana Pudar doplivala do šestog mjesta u finalu Svjetskog prvenstva!

Osim Kanađanke, medalju u Budimpešti uzele su Amerikanka Hali Glickinger i Kineskinja Yufei Zhang.

Podsjetimo, Lana je 19. juna u finalu na 100 metara delfin stilom zauzela osmu poziciju.