Oglasila se Lana Pudar: “Moja raja, najbolji ste!”

2

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Abu Dhabiju u 25-metarskim bazenima, ostvarila historijski rezultat i osvojila treću poziciju i bronzanu medalju.

Lana Pudar je tako osvojila prvu historijsku medalju na Svjetskom prvenstvu za našu državu.

Ujedno, Lana je oborila juniorski europski rekord u ovoj disciplini

Kako je Amerika sačuvala sjećanje na genocid u Srebrenici

U protekla 24 sata nizale su se pohvale i čestetke sa svih strana.

Nakon što je proslavila ovaj veliki uspjeh za BiH i njenu porodicu, Lana se oglasila na Twitteru.

Njenu objavu prenosimo u cijelosti:

Wooooow ljudi, hvala vam svima na velikoj podršci. Mi imamo medalju. Aaaaa, imam(mo) medalju! Moja raja, najbolji ste”, napisala je Lana Pudar u svom tweetu.

"Naša Sirena" jutros nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva u disciplini 50 metara delfin.

Ova 15-godišnjakinja iz Mostara je isplivala vrijeme 26.37 što nije bilo dovoljno da prođe kvalifikacije i izbori polufinale.

Pudar je zauzela 23. mjesto, a u polufinale se plasiralo najboljih 16 takmičarki.