Mogući transfer nad transferima: Leclerc je bio jasan i stao u kraj spekulacijama...

0
Radiosarajevo.ba
Mogući transfer nad transferima: Leclerc je bio jasan i stao u kraj spekulacijama...
Foto: EPA-EFE / Charles Leclerc

Posljednjih nekoliko sedmica moglo se čuti kako bi Charles Leclerc mogao napustiti Ferrari i potpisati ugovor s Mercedesom, a sada je stigao i njegov odgovor.

Prije svega, da napomenemo kako je došlo do ovih glasina. Dakle, ugovor Lewisa Hamiltona s Mercedesom završava na kraju sezone, a zasad ne postoji naglasak da će biti produžen. Upravo to je jedan od razloga zašto se spominju moguće zamjene za sedmerostrukog prvaka, a s njemačkom momčadi najčešće se povezuje Leclerc.

Pojavile su se informacije da je Monegažanin već odradio telefonski razgovarao sa šefom Mercedesa Torgerom Christianom 'Totom' Wolffom, a Leclerc stao u kraj svim spekulacijama i dao konkretan odgovor na dilemu.

Zmajevi bi prije Svjetskog prvenstva mogli imati još jednu jaku provjeru

Zmajevi bi prije Svjetskog prvenstva mogli imati još jednu jaku provjeru

"Nije bilo razgovora. Barem zasad. Potpuno sam koncentriran na projekt koji imam danas, a to je Ferrari. Uvijek mi je bio san voziti za Ferrari i volim ovu momčad. Cilj mi je osvojiti naslov s Ferrarijem, tako da ne razmišljam o Mercedesu. U potpunosti vjerujem timu i imam vjere kada je riječ o budućnosti, a kasnije ćemo vidjeti", odgovorio je vozač Ferrarija.

Leclercov ugovor s Ferrarijem ističe na kraju sljedeće sezone, a prvi čovjek talijanske momčadi Frederic Vasseur ne boji se kako bi Leclerc mogao otići suparniku ako Ferrari ne bude konkurentan ostalima.

"Ima ugovor s nama još jednu godinu. Prema tome, ima vremena za razgovore. Ne bojim se, mislim da nije pravi trenutak za razgovor na tu temu", zaključio je Vasseur, prenosi T Portal.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije