Formula 1: Jedna od najluđih trka u historiji, Max Verstappen pobjednik Velike nagrade Australije

0

Velika nagrada Austrije dala je svim fanovima Formule 1 nevjerovatno jutro, a pobjednik jedne od najluđih trka u historiji je Max Verstappen.

Iako je jedno vrijeme izgledao kao da će pobijediti Lewis Hamilton, čini se kako je Max Verstappen barem korak ispred svih vozača ove godine.

Nizozemac je počeo kao prvi, ali su ga zaobišli Mercedesovi Hamilton i George Russell već na početku utrke. Russell je ipak ostao bez podija, dok je Hamilton imao ozbiljnu borbu s Verstappenom.

Džanan Musa i Real Madrid osigurali plasman u polufinale Eurolige

Do 18. kruga, Britanac je imao prednost, ali onda ga zaobilazi Red Bullov vozač i do kraja trke sigurnom vožnjom održava prvo mjesto

Sigurna vožnja mu je bila potrebna jer je ova utrka zaustavljana čak tri puta. Na kraju utrke je nastala prava ludnica.

Formula 1: Max Verstappen zauzeo pol poziciju u Melbourneu i izjednačio se s Fernandom Alonsom

Četiri kruga do kraja, utrka se prekida zbog Kevin Magnussena, čiji ostaci vozila su bili na stazi. Tek što je krenula, Carlos Sainz udara Fernanda Alonsa i zaslužuje kaznu od pet sekundi, koja ga spušta na 12. mjesto.

Iako se trka odvozila do kraja, rezultati su resetovani na vrijeme kada je Alonso bio treći, te su tako i objavljeni.

Charles LeClerc i George Russell nisu završili utrku. Ferrarijev LeClerc je odustao nakon sudara u prvom krugu, a Russellov bolid se zapalio u 18. krugu

Verstappen vodi na listi vozača s 69 poena, a slijede Sergio Perez s 54 i Fernando Alonso s 45