Lana Pudar u sjaju na Evropskom prvenstvu: Pogledajte kako je osvojila srebro

2
Radiosarajevo.ba / Lana Pudar

Fantastična Lana Pudar donijela je još jednu medalju Bosni i Hercegovini. Naša plivačka zvijezda osvojila je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je u Beogradu isplivala impresivnu utrku i do cilja stigla u vremenu 2:08.15, što je bilo dovoljno za srebrenu medalju. Od nje je bila brža samo sjajna Dankinja Helena Rosendahl Bach (2:07.88).

Ovo je već treća medalja s Evropskih prvenstava za našu maestralnu Mostarku. Podsjetimo, Pudar je 2021. u Rimu osvojila evropsko zlato u disciplini 200 metara delfin, dok je na 100 metara delfin došla do bronze.

Velež poražen u mostarskom derbiju: Zrinjski sa Arene Rođeni nosi puni plijen

Lana je i ovoga puta pokazala da je jedna od najboljih plivačica u Europi i da joj je cilj na Olimpijskim igrama u Parizu borba za medalju.

Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu: