Lana Pudar ostala bez plasmana u finale na Svjetskom prvenstvu u Australiji

3

Lana Pudar, najbolja sportašica Bosne i Hercegovine, u utrci na 100 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Australiji, Lana Pudar nije uspjela zauzeti mjesto u finale.

Ipak, i ovo je sjajan rezultat naše Mostarke, koja je za kratko vrijeme, manje od 9 sati, ostvarila dva vrhunska rezultata u Melbourneu.

U svojoj utrci plivala je 56.71 zauzela peto mjesto, a ukupno je bila na 10. poziciji i ostala bez finala. Brže je plivala nego u kvalifikacijama, ali joj je za finale nedostajalo 30 stotinki.

Obavljena 20. kolektivna dženaza za žrtve agresije na Bosnu i Hercegovinu

Lana je u noći sa petka na subotu plivala u kvalifikacijama. Ostvarila vrijeme 56.89 sekundi, što je bilo dovoljno za treće mjesto u njenoj grupi, odnosno ukupno devetu poziciju.

Bravo, bravo: Lana Pudar peta na svijetu!

Finale utrke na 100 metara delfin se održava u nedjelju, 18. decembra, u 9:35 sati.

Podsjetimo, Lana u Australiji na Svjetskom prvenstvu u malim 25-metarskim bazenima ima jedno finale.

U utrci na 200 metara delfin naša Lana Pudar zauzela je peto mjesto na svijetu, što je fantastičan rezultat.

U Australiji boje Bosne i Hercegovine brane još Iman Avdić i Adi Mešetović.