Lana Pudar na pripremama u Turskoj: Odlučna da osvoji medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi

1
Anadolija

Lana Pudar (18), prvakinja Bosne i Hercegovine i jedna od najboljih mladih plivačica Evrope, u Erzurumu, na istoku Turkiye, priprema se za Svjetsko prvenstvo koje će se u februaru održati u Dohi, glavnom gradu Katara.

Pudar trenira u Olimpijskom bazenu ”Palandoken”, jedinom olimpijskom plivačkom objektu na velikim visinama u Turskoj i u okolnim državama.

Bh. plivačica ”brusi formu” na nadmorskoj visini od 2.000 metara.

'Black Tie 2': Tužilaštvo BiH od FMUP-a zatražilo poduzimanje mjera, stigao je oštar odgovor

Podsjetimo, Lana Pudar osvojila je treće mjesto u finalu Europskog prvenstva (Otopeni, Rumunija) u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je startala u stazi tri, a isplivala je dionicu s vremenom (2:04.55) koje je bilo dovoljno da osvoji medalju.

Našoj prvakinji želimo puno sreće na Svjetskom prvenstvu u Dohi.